Το ΓΕΛ Δομοκού συμμετείχε στον εορτασμό της επαναστατικής εξεγέρσεως της 7ης Μαρτίου 1978 στον Παλαμά Δομοκού την Κυριακή 10-03-2024 με αντιπροσωπεία μαθητών και την σημαία του σχολείου και συνοδούς τη Διευθύντρια του Λυκείου κα. Κιαμούρη Αριστέα και τους εκπαιδευτικούς Τσιμπούρη Κωνσταντίνο και Μπάμπαλη Γεωργία.

Στον ιστορικό χώρο του Αγίου Αθανασίου στον Παλαμά  Δομοκού αποδώθηκε φόρος τιμής στους αγωνιστές που βοήθησαν στην εξέγερση και εξάπλωση των συνόρων της Ελλάδας και απέδειξαν για ακόμη μία φορά την δύναμη ψυχής και την μοναδική μαχητικότητα των Ελλήνων να υπερασπίζονται την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ τους!

Ευχαριστούμε θερμά τους μαθητές που συμμετείχαν στην επέτειο!

Οι μαθητές/μαθήτριες του ΓΕΛ και Γ/σίου Δομοκού και από αριστερά η Δ/ντρια του Λυκείου κα. Κιαμούρη, ο κ. Τσιμπούρης και η Δ/ντρια του Γ/σίου κα. Βελαώρα