Το  HERON LAB ( Establishment Document-FEK  ) επικεντρώνεται στη βασική και τεχνολογική έρευνα στους τομείς των επικοινωνιών μικροκυμάτων και υψηλών συχνοτήτων, των μεταϋλικών και των μη γραμμικών κυμάτων, των επικοινωνιών στο βάθος και της τεχνολογίας ραδιοαστρονομίας. Ανήκει στο Τμήμα Φυσικής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας .

• Για τη συμμετοχή τους στο 3ο θερινό σχολείο “ΔΙ.ΑΣ” 2024 οι μαθητές/μαθήτριες πρέπει να αποστείλουν εγκαίρως την αίτησή τους από την Δευτέρα 22/4/2024 έως και Παρασκευή 14/6/2024 στο email: heronlab@uth.gr με θέμα “Συμμετοχή στο 3ο θερινό σχολείο ΔΙ.ΑΣ”.
  • Οι αιτήσεις θα γίνουν ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά με αποστολή στο heronlab@uth.gr.
  • ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 3ου θερινού σχολείου “ΔΙ.ΑΣ” 2024. Πατήστε εδώ για να δείτε την πρόσκληση ενδιαφέροντος.
  • ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣΠατήστε εδώ για να κατεβάσετε την αίτηση. Ενημερωθείτε εδώ για την επεξεργασία δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα.
  • ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ: Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας που θα αποδεικνύεται από την ημερομηνία & ώρα αποστολής της αίτησης συμμετοχής.
  • ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ: Για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση μπορείτε να στείλετε email στο heronlab@uth.gr
  • Οι μαθητές/μαθήτριες που θα επιλεγούν θα ενημερωθούν μέσω email μέχρι 16/6/2024.